Po zakończeniu procesu wymiarowania prętów żelbetowych na ekranie wyświetlane jest okno dialogowe Raport z obliczeń dla prętów żelbetowych pokazane na poniższym rysunku.
W powyższym oknie dialogowym przedstawiane są następujące informacje:
W polu Przeprowadzono obliczenia dla prętów: podawane są numery prętów żelbetowych, które były wymiarowane; muszą to być pręty typu belka lub słup żelbetowy, gdyż jedynie dla takich elementów wyznaczana może być teoretyczna (wymagana) powierzchnia zbrojenia w prętach żelbetowych. Elementy innego typu, które zostaną wpisane na listę elementów do wymiarowania w oknie dialogowym Obliczenia, są automatycznie pomijane.
Trzy kolejne pola dostępne w oknie dialogowym przedstawiają skrótową informację na temat przebiegu obliczeń prętów żelbetowych. Grupują one pręty, dla których obliczenia zostały zakończone z takim samym wynikiem:
Jeżeli wystąpiły błędy lub ostrzeżenia w trakcie obliczeń prętów żelbetowych, to w dolnej części okna dialogowego pojawia się komunikat informujący użytkownika, w jaki sposób można uzyskać informacje na temat występujących błędów lub ostrzeżeń.
Jeżeli co najmniej jeden z elementów wymiarowanych był belką zginaną względem osi Z lub belką zginaną dwukierunkowo, to w dolnej części okna dialogowego pojawi się również komunikat informujący o prezentacji w tabeli wyników dla takich elementów.
Kliknięcie opcji Zmiana zbrojenia powoduje otwarcie okna Zmiana zbrojenia. Jest ona dostępna tylko w sytuacji, gdy obliczenia zbrojenia prętów żelbetowych były prowadzone dla normy, w której mogą być obliczane ugięcia oraz gdy przynajmniej jeden pręt nie został zweryfikowany z uwagi na ugięcie.
Zobacz także:
Interpretacja wyników obliczeń zbrojenia teoretycznego (wymaganego) w prętach żelbetowych