Opcje znajdujące się w oknie dialogowym służą do:
- Modelowanie obsługuje się w miejscach, w których kolumna lub ściana łączy się z obiektem. Parametry zdefiniowane w tym oknie dialogowym są używane do obliczeń wymaganych obszarów zbrojenia w elementach żelbetowych.
- Definicja zastępczej sprężystości podpory.
Kliknięcie przycisku Zaawansowane w oknie dialogowym Definicja podpory powoduje wyświetlenie się okna poniżej (przykład podpory węzłowej). Przycisk Zaawansowane jest dostępny dla podpór węzłowych i liniowych, ale nie dla płaskich.
W zależności od typu podpory można zdefiniować, co następuje:
- Podpora zdefiniowana w węźle (jest to domyślny typ podpory).
- Podpora zdefiniowana poprzez podanie wymiarów słupa (zobacz temat Redukcja wartości przy podporach):
- Słup prostokątny — wymagane jest podanie szerokości i wysokości przekroju poprzecznego słupa (wymiary b i h) — dla podpór węzłowych
- Słup okrągły — wymagane jest podanie średnicy przekroju poprzecznego słupa d — dla podpór węzłowych
- Podpora zdefiniowana poprzez podanie wymiarów ściany; b. Dodatkowo obok opcji Ściana, znajduje się również lista rozwijana, na której znajdują się dostępne typy ścian (ceglana, betonowa). Lista dostępna jest po wyborze opcji Ściana. Zdefiniowany typ ściany jest brany pod uwagę jedynie podczas wymiarowania zbrojenia płyt i powłok za pomocą prętów zbrojeniowych lub siatek zbrojeniowych; nie wpływa na parametry obliczeniowe modelu dla podpór liniowych.
Włączenie opcji Sprężystość zastępcza podpory pozwala na obliczenie zastępczej sprężystości podpór na podstawie charakterystyk i geometrii słupów (w przypadku podpór węzłowych) lub ścian (w przypadku podpór liniowych).