Po naciśnięciu przycisku Zaawansowane w oknie dialogowym Definicja przekroju na ekranie pojawia się pokazane poniżej okno.
Naciśnięcie przycisku Zaawansowane w oknie Definicja przekroju powoduje otwarcie okna dialogowego pokazanego na powyższym rysunku. Opcje znajdujące się w polu Zbrojenie zszywające służą do definicji istniejącego zbrojenia pochodzącego z płyty. Powierzchnia zbrojenia definiowana jest jako powierzchnia na metr bieżący i będzie wykorzystana do obliczeń.
Jeżeli obliczone zbrojenie zszywające dla przekroju teowego (prezentowane w notce obliczeniowej) będzie mniejsze od danego (występującego w płycie), to wówczas program nie zastosuje zbrojenia zszywającego, gdyż istniejące zbrojenie płyty jest wystarczające z uwagi na rozwarstwienie środnika belki z płytą.
W przeciwnym wypadku zastosowane zostanie zbrojenie wynikające z różnicy pomiędzy obliczonym zbrojeniem a zbrojeniem pochodzącym z płyty.
Opcja Prefabrykacja umożliwia włączenie prefabrykacji dla wybranego przęsła. W przypadku wybrania segmentów o różnej wysokości, należy podać wysokość prefabrykatu dla wybranego pierwszego segmentu. Wysokość dla pozostałych segmentów zostanie przeliczona zgodnie z ich wysokością i położeniem.
Opcja Wysokość pozwala na zdefiniowanie wysokości elementu prefabrykowanego. Istnieją dwie możliwości: wysokość może być ustalana automatycznie (wysokość całej belki w przypadku przekroju prostokątnego lub odległość od dołu belki do dołu niższej płyty w przypadku przekroju teowego) lub zdefiniowana przez użytkownika. Opcja Głębokość oparcia pozwala na określenie długości oparcia elementu prefabrykowanego na lewej i prawej podporze.
Patrz również: