Proměnné a vzorce převýšení koleje

Následující množinu proměnných použijte k výpočtu vzdáleností přechodu.

{e} Teoretické převýšení pro oblouk Tato hodnota je určena na základě vzorce teoretického převýšení, který je zadán v Průvodci výpočtem převýšení koleje na stránce Způsob výpočtu.
{a} Převýšení koleje použité pro oblouk.
{u} Nedostatek převýšení koleje v oblouku.
{t} Hodnota délky náběhu se odečítá z tabulek délek vzestupnic/sestupnic na základě návrhové rychlosti a poloměru oblouku.
{l} Délka přechodnice, jestliže je přechodnice zahrnuta v přechodu. Toto je skutečná délka prvku přechodnice ve skupině oblouků.
{s} Hodnota vzdálenosti styčných kružnic, která je definována na kartě Parametry koleje v dialogu Vlastnosti trasy.
{g} Určuje gravitační zrychlení.
{r} Určuje poloměr oblouku. Toto je skutečná poloměr prvku oblouku.
{v} Určuje návrhovou rychlost ve staničení trasy.
{p} Určuje nepatrnou část délky náběhu dosaženou před bodem BC. Tato hodnota je určena jako % na tečně pro tečnu-oblouk nebo % na přechodnici pro přechodnici-oblouk v Průvodci výpočtem převýšení koleje na stránce Způsob výpočtu.
{d} Určuje maximální převýšení koleje použité na tečně pro tečnu-oblouk. Tato hodnota je určena v Průvodci výpočtem převýšení koleje na stránce Způsob výpočtu.
{m} Určuje maximální povolený nedostatek převýšení koleje. Tato hodnota je určena na základě vzorce pro výpočet maximálního povoleného nedostatku převýšení koleje, který je zadán v Průvodci výpočtem převýšení koleje na stránce Způsob výpočtu.

Proměnné v předchozí tabulce jsou použity k výpočtu následujících položek:

Kód XML Popis
LR Nepřevýšená kolej
FC Plné převýšení koleje
BC Začátek oblouku
EC Konec oblouku

Následující tabulka popisuje vzorce:

Kód XML Popis
LRtoFC Vzdálenost ze staničení nepřevýšené koleje do staničení plného převýšení koleje je hodnota {t}, která je odečtena z vybrané tabulky délek vzestupnic/sestupnic. Vzorec předpokládá, že tabulka délek náběhů definuje délku náběhu.
LRtoBC Vzdálenost ze staničení nepřevýšené koleje do staničení počátku oblouku je procentní část délky náběhu {t} založené na proměnné {p}.