Nyomon követheti a rajzok alakulását és összehasonlíthatja a rajzelőzményeket a Tevékenységbetekintővel – egy palettával, amely rögzíti a tevékenységeket, valamint tevékenységtípus, felhasználó és dátum szerint szűri őket.
A DWG-előzmények egyesítve lettek a Tevékenységbetekintővel. Így amikor ment egy fájlt egy támogatott felhőtárhely-szolgáltatón, például az Autodesk Docson, a Google Drive-on, a OneDrive-on, a Boxon vagy a Dropboxon, egy új fájlverzió jelenik meg verziótevékenységként a Tevékenységbetekintő palettán. Kattintson a Verziótevékenység terület Összehasonlítás elemére az aktuális és az előző rajz közötti eltérések megtekintéséhez.

Ha a közreműködőkkel közösen beállít egy megosztott Tevékenységbetekintő helyet, nyomon követheti és összehasonlíthatja a verziókat, amelyek tükrözik az egyes személyek hozzájárulásait a rajzfájlhoz.
Ha egy közreműködővel közösen dolgozik az AutoCAD-ben, a másik személy látni fogja az összes naplózott tevékenységet a saját Tevékenységbetekintő palettáján. Ha különböző AutoCAD-termékek használatával dolgoznak együtt, minden közreműködőnek ugyanazt a Tevékenységbetekintő helyet kell konfigurálnia.
A rajz különböző verzióit a fájl megnyitása nélkül is megtekintheti. A Kezdés lapon kattintson a Legutóbbi elemre, majd válassza ki a rajzot. Ezután kattintson a három függőleges pontra, és válassza a Rajz előzményeinek megtekintése lehetőséget a rajz tevékenységeinek a rögzített palettán való megtekintéséhez.

TEVÉKENYSÉGBETEKINTŐBEZÁR – Bezárja a Tevékenységbetekintő palettát.
TEVÉKENYSÉGBETEKINTŐMEGNYIT – Megnyitja a Tevékenységbetekintő palettát.
ACTIVITYINSIGHTSPATH – Megadja az útvonalat, ahová a Tevékenységbetekintő eseménynaplófájljai kerülnek.
ACTIVITYINSIGHTSSTATE – Azt jelzi, hogy a Tevékenységbetekintő paletta meg van-e nyitva.
ACTIVITYINSIGHTSSUPPORT – Engedélyezi vagy letiltja a Tevékenységbetekintő funkciót.
ACTIVITYINSIGHTSVIEWEDLOGGING – Be- vagy kikapcsolja a „Megtekintett“ események naplózását.
RAJZELŐZMÉNYEK – Már nem szükséges. Ezt a funkciót a TEVÉKENYSÉGBETEKINTŐMEGNYIT parancs tartalmazza.
RAJZELŐZMÉNYEKBEZÁR – Már nem szükséges. Ezt a funkciót a TEVÉKENYSÉGBETEKINTŐBEZÁR parancs tartalmazza.
DWGHISTORYSTATE – Már nem szükséges. Ezt a funkciót az ACTIVITYINSIGHTSSTATE rendszerváltozó tartalmazza.