Obiekty ograniczone geometrycznie można edytować za pomocą uchwytów, poleceń edycyjnych, wyłączając więzy geometryczne lub stosując je.
Z definicji wiązania geometryczne zastosowane do obiektów geometrycznych zmniejszają zakres operacji edycji, które można wykonać na tych obiektach.
Ograniczoną geometrię można zmodyfikować z użyciem trybów edycji uchwytów. W geometrii zostaną zachowane wszystkie zastosowane wiązania.
Na przykład po ograniczeniu linii tak, aby zachowywała ona styczność do okręgu, będzie ją można obrócić oraz zmienić jej długość i punkty końcowe, ale linia lub jej przedłużenie pozostaną styczne do okręgu.
Jeśli okrąg byłby zamiast tego łukiem, linia lub jej przedłużenie pozostaną styczne do łuku lub jego przedłużenia.
Wyniki modyfikowania nie w pełni ograniczonych obiektów są zależne od tego, jakie wiązania już zostały zastosowane i jakie typy obiektów biorą w tym udział. Na przykład gdyby nie zastosowano wiązania promienia, zamiast punktu styczności linii zostałby zmodyfikowany promień okręgu.
Zmienna systemowa CONSTRAINTSOLVEMODE określa sposób zachowania się obiektu po zastosowaniu więzów lub kiedy do jego edycji zostaną użyte uchwyty.
Zakres niespodziewanych zmian można zmniejszyć, stosując dodatkowe wiązania geometryczne lub wymiarowe, takie jak wiązania pokrywające się i mocujące.
Do modyfikowania ograniczonej geometrii można użyć takich poleceń jak PRZESUŃ, KOPIUJ, OBRÓĆ, SKALA czy ROZCIĄGNIJ, utrzymując więzy zastosowane do obiektów. Polecenia takie jak UTNIJ, WYDŁUŻ, PRZERWIJ i POŁĄCZ w niektórych okolicznościach mogą spowodować usunięcie wiązań.