Wykonanie zapytania topologicznego

Wczytaną topologię i skojarzone z nią dane można przywołać z bieżącego lub dołączonego rysunku za pomocą zapytania topologicznego.

Aby wykonać zapytanie topologiczne

  1. W Eksploratorze mapy w obszarze Bieżący rysunek kliknij prawym przyciskiem myszy AnalizaZapytanie o topologię.
  2. W oknie dialogowym Zapytanie o topologię wybierz topologię do przeszukania.

    Jeśli topologia nie jest umieszczona na liście, wybierz przycisk Wczytaj i wczytaj topologię.

  3. W części Topologia wynikowa, określ czy chcesz zapisać wynik zapytania:
    • Brak — obiekty są przywoływane do bieżącego rysunku, ale nie są tworzone żadne dane topologiczne.
    • Tymczasowa — obiekty są przywoływane do bieżącego rysunku, a dane topologiczne są wczytywane do pamięci. Te dane nie są zapisane z obiektami.
    • Stała — obiekty są przywoływane do bieżącego rysunku i tworzona jest nowa topologia.

      Jeśli tworzona jest topologia stała lub tymczasowa, to należy określić nazwę i opis dla topologii.

  4. Aby wczytać istniejące zapytanie, należy kliknąć przycisk Wczytaj zapytanie i wybrać zapytanie.

    Aby zdefiniować nowe zapytanie, kliknij opcję Zdefiniuj zapytanie o dołączone rysunki i zdefiniuj warunki zapytania.

    Aby zamknąć okno dialogowe w taki sposób, aby program Zestaw narzędzi AutoCAD Map 3D zapamiętał ustawienia, kliknij OK.

  5. Po wybraniu opcji Definiuj zapytanie zostanie otwarte okno dialogowe Zdefiniuj zapytanie o dołączone rysunki. Operacje i wybór opcji są takie same zarówno dla topologii, jak i dla zapytań programu Zestaw narzędzi AutoCAD Map 3D. Wyjątek stanowią niektóre opcje dostępne w opcji Właściwość w obszarze Rodzaj zapytania.