Popisuje postup automatizace procesu kopírování a umisťování podobných komponent v hlavní sestavě.

Řada návrhů vyžaduje vytvoření podsestav obsahujících podobnou geometrii, pouze velikost a umístění v hlavní sestavě jsou lehce odlišné. Ruční vytváření a umisťování těchto podsestav je časově náročné. Příkaz iCopy automatizuje proces kopírování a umisťování podobných komponent v hlavní sestavě. Příkaz iCopy spojuje skeletové modelování a adaptivitu tak, aby podsestavy měnily tvar a přizpůsobily se svému umístění v modelu. Tento pracovní postup je vhodný pro panely závěsných stěn, příčky žebříku, rámy a pro všechny podsestavy, jejichž rozměry se liší podle umístění v hlavní sestavě.
Proces iCopy se skládá ze čtyř kroků:
Následující termíny jsou používány v této části k definování iCopy a odpovídajících komponent.
Soubor sestavy publikovaný pro používání s příkazem iCopy. Tento soubor obsahuje definiční informace iCopy, adaptivní součást kostry a geometrii definující daný model.
Soubor adaptivní součásti řídicí zbývající geometrii kostry. Tato součást se vybírá v dialogu Publikování iCopy. Tato součást je odvozena do ostatních komponent v sestavě a vytváří model kostry.
Informace zadané v dialogu Publikování iCopy. Při publikování sestavy se do prohlížeče přidá uzel Definice iCopy.
Soubory sestavy vytvořené příkazem iCopy. Tyto soubory sestavy jsou kopie šablony iCopy umístěné a přizpůsobené v cílové sestavě.
Sestava, do které jsou umístěny výsledky iCopy. Tato sestava musí obsahovat alespoň jednu součást, která se používá k umisťování výsledků iCopy.
Součást v cílové sestavě, která se používá k umístění výsledků iCopy a k definování pole výsledků.

Cílová sestava je cílem pro výsledky iCopy. Tato sestava obsahuje cílovou součást rozvržení. Cílová součást rozvržení obsahuje geometrické reprezentace určující tvar jednotlivých kopií sestavy vytvořených příkazem iCopy.

Sestava kostry je soubor, který se používá v příkazu Publikování iCopy k vytvoření šablony iCopy. Tento soubor se vytváří metodami modelování kostry. Sestava kostry obsahuje součást rozvržení řídicí ostatní komponenty v sestavě. Vytvoření sestavy vyžaduje:
Nastavte součást rozvržení šablony iCopy tak, aby byla adaptivní. Součást rozvržení řídí geometrii ostatních komponent v sestavě. Nastavením součásti rozvržení tak, aby byla adaptivní umožníte příkazu iCopy měnit součást rozvržení na základě jejího umístění v cílové sestavě. Tato adaptivní povaha této sestavy umožňuje, aby měl každý výsledek iCopy jedinečný tvar.
Vytvořte a vyzkoušejte součást rozvržení šablony. Vyzkoušejte součást rozvržení umístěním sestavy kostry do zkušební sestavy. Pomocí adaptivity změňte model kostry a ověřte, jestli proběhla její aktualizace podle očekávání.
Vytvářejte další součásti šablony iCopy odvozováním součástí od součásti rozvržení. Vytváření součástí odvozených od součásti rozvržení představuje základ skeletového modelování. Geometrie tvaru/náčrtu je odvozena z rozvržení do ostatních dokumentů součásti. Tato odvozená geometrie tvoří základ geometrie tělesa a dalších detaily v podřazených součástech.
Vložte do sestavy kostry další součásti. Sestava kostry může obsahovat odvozené součásti, které mění tvar a statické součásti, na které odkazují výsledky iCopy.
Omezte sestavu kostry způsobem vhodným z hlediska adaptivity.

Příkaz Publikování iCopy vytváří šablonu iCopy z adaptivní sestavy kostry. Při publikování šablony iCopy vyberte body k umístění a velikost geometrie komponenty. Vyberte parametry, které chcete používat v příkazu iCopy a připojte soubory výkresů nebo prezentací ke kopírování s jednotlivými výsledky iCopy.
Příkaz Publikování iCopy připraví v součásti rozložení kostry (v adaptivní sestavě kostry) následující data pro použití v příkazu iCopy:

Příkaz iCopy vytváří jednu nebo více kopií šablony iCopy a přidává každou kopii do cílové sestavy. Každá sestava (výsledek iCopy) se může lišit od jiných výsledků iCopy v poli v závislosti na adaptivitě, která byla použita v šabloně iCopy. V rámci příkazu iCopy můžete nastavit kopírování nebo opětovné používání součástí v závislosti na definici a účelu.
Soubory výkresů (.idw, .dwg) nebo prezentací (.ipn) můžete připojit k šabloně iCopy pomocí příkazu Publikovat iCopy. Soubory výkresů nebo prezentací se zkopírují v průběhu operace iCopy. Odkazy na jednotlivé soubory výkresů nebo prezentací se změní tak, aby ukazovaly na výsledky iCopy.
Abyste mohli umístit jeden výsledek iCopy, musí pracovní body umístit/upravit velikost výsledku iCopy. Tyto pracovní body odpovídají bodům vybraným v dialogu Publikovat iCopy.
Vytvoření pole výsledků iCopy vyžaduje:
Asociování pole výsledků iCopy s existujícím polem prvků vyžaduje: