Można określić typ punktów połączenia do użycia podczas układania sieci rurociągów.
Punkty połączenia na strukturze definiują miejsca, do których rury mogą być dołączane.
Na poniższej ilustracji przedstawiono strukturę prostokątną, która ma w środku każdej ściany punkty połączenia (oznaczone kółkami) i punkt wstawienia pośrodku struktury.
Podczas układania sieci rurociągów można wybrać rodzaje punktów połączenia do użycia. Można także zresetować punkty połączenia po ułożeniu sieci rurociągów.
Po ustawieniu kursora poza strukturą zostanie narysowana tymczasowa grafika przedstawiająca rurę od punktu połączenia na strukturze, który znajduje się najbliżej kursora.
Podczas przesuwania kursora po strukturze grafika rury jest rysowana od kolejnego najbliższego punktu połączenia.
Po wybraniu punktu drugiej struktury jest ona umieszczona na rysunku, a koniec rury jest łączony z punktem połączenia na drugiej strukturze, który znajduje się najbliżej pierwszej struktury.
Podczas edycji sieci rurociągów za pomocą uchwytów punkty końcowe rur można połączyć z punktem połączenia lub z punktem wstawienia struktury. Poniższa ilustracja przedstawia rurę łączącą się z punktem połączenia, który znajduje się najbliżej kursora podczas edycji rury za pomocą uchwytów.
Można również użyć poleceń Resetuj połączenie na karcie wstążki kontekstowej Sieć rurociągów, aby zresetować połączenia rur.
Następujące typy części w katalogach Standardowy katalog drenażu z połączeniami między rurami — jednostki calowe i Standardowy katalog drenażu z połączeniami między rurami — jednostki metryczne zostały zaktualizowane o nowe punkty połączenia i uchwyty:
Punkty połączenia można dodawać do części niestandardowych za pomocą narzędzi Infrastructure Parts Shape Utilities w programie Autodesk Inventor. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Dodawanie punktów odniesienia.