Uwaga: Ta funkcja jest dostępna tylko w programach Autodesk Vault Workgroup, Collaboration i Professional. Można jej używać z plikami, folderami i obiektami niestandardowymi.
Można określić, którzy użytkownicy i grupy mogą czytać, modyfikować lub usuwać obiekt przypisany do stanu z karty Zabezpieczenie w oknie dialogowym Definicja cyklu rozwojowego.
Uwaga: Istnieją trzy sposoby definiowania zabezpieczenia obiektu. Są to zabezpieczenia oparte na rolach, zabezpieczenie oparte na obiektach i zabezpieczenia oparte na stanach. Jeśli obiekt nie ma zdefiniowanych zabezpieczeń, są one określane przez role. Zabezpieczenia oparte na stanach nadpisują zabezpieczenia oparte na obiektach. Jeśli obiekt nie ma zabezpieczeń, to uprawnienia są definiowane przez rolę.
Dostęp do zabezpieczeń stanu cyklu rozwojowego
- Kliknij opcję Narzędzia
Administracja
Ustawienia repozytorium.
- W oknie dialogowym Ustawienia repozytorium kliknij kartę Zachowania
Cykle rozwojowe.
- W oknie dialogowym Definicja cyklu rozwojowego wybierz nazwę definicji cyklu rozwojowego, a następnie kliknij przycisk Edytuj. Wybrana nazwa definicji pojawi się na pasku tytułu.
- Wybierz stan, dla którego chcesz zdefiniować zabezpieczenia.
- Wybierz kartę Zabezpieczenie, aby wyświetlić bieżące ustawienia zabezpieczeń danego stanu.
Wyłączanie zabezpieczeń opartych na stanach
- Jeżeli użytkownik nie chce przypisać zabezpieczeń do stanu, należy kliknąć opcję Brak zabezpieczeń opartych na stanach. Zabezpieczenia są określane przez uprawnienia przypisane do obiektu.
Dodawanie uprawnienia użytkownika lub grupy do stanu cyklu rozwojowego
- Na karcie Zabezpieczenie odznacz pole wyboru Brak zabezpieczeń opartych na stanach, jeśli jest zaznaczone.
- Kliknij przycisk Dodaj.
- W oknie dialogowym Dodaj użytkowników wybierz użytkownika lub grupę z listy Dostępni użytkownicy, a następnie kliknij przycisk Dodaj. Wybrana nazwa zostanie przeniesiona do listy Aktualni użytkownicy.
Uwaga: przefiltruj listę Dostępni użytkownicy, wybierając kwalifikator z listy Wybierz użytkowników z.
Z listy Aktualni użytkownicy wybierz co najmniej jednego użytkownika, a następnie kliknij przycisk Usuń, aby zmodyfikować listę aktualnych użytkowników.
- Kliknij przycisk OK.
Usuwanie użytkownika ze stanu cyklu rozwojowego
- W oknie dialogowym Definicja cyklu rozwojowego z listy Stany cyklu rozwojowego wybierz stan.
- Na karcie Zabezpieczenie wybierz użytkownika lub grupę, a następnie kliknij przycisk Usuń.
- Kliknij przycisk OK.
Edycja uprawnień użytkownika lub grupy
- W oknie dialogowym Definicja cyklu rozwojowego wybierz stan z listy Stany cyklu rozwojowego.
- Na karcie Zabezpieczenie wybierz użytkownika lub grupę do edycji.
- W oknie Uprawnienia zaznacz lub odznacz okienka wyboru poleceń Zezwalaj i Odmawiaj dla każdego uprawnienia.
Uprawnienie |
Dostęp |
Odczyt
|
- Zezwalaj — stany mogą być wyświetlane.
- Odmawiaj — stany nie mogą być wyświetlane. Jeżeli użytkownik otrzyma odmowę dostępu do odczytu pliku, nie ma również uprawnień do wykonania poleceń Zmień i Usuń.
- Brak — stan może być wyświetlany.
|
Modyfikuj
|
- Pliki z zaznaczoną opcją Zezwalaj można modyfikować.
- Plików z zaznaczoną opcją Odmawiaj nie można modyfikować.
- Pliki z zaznaczoną opcją Brak można modyfikować.
|
Usuń
|
- Pliki z zaznaczoną opcją Zezwalaj można usunąć.
- Plików z zaznaczoną opcją Odmawiaj nie można usunąć.
- Pliki z zaznaczoną opcją Brak można usunąć.
|
Na przykład dla dostępu Tylko do odczytu zaznacz opcję Zezwalaj przy poleceniu Odczyt oraz zaznacz opcję Odmawiaj przy poleceniach Zmień i Usuń.
-
Kliknij przycisk OK, aby zapisać zmiany i zamknąć okno dialogowe.