2. gyakorlat: A szétválasztani kívánt telek keresése

Az Adattáblával megkereshet egy adott telket és ráközelíthet, hogy szétválaszthassa azt.

Megjegyzés:

A következő gyakorlathoz az 1. Gyakorlat: Szétválasztási és egyesítési szabályok definiálása részben létrehozott térképre lesz szükség.

A szétválasztani kívánt telek keresése

  1. Ha nincs nyitva az Adattábla, kattintson a Telkek fóliára a Megjelenítéskezelőben, és kattintson a Táblázat gombra.
  2. Az Adattáblázat ablakban biztosítsa, hogy az Automatikus zoom be legyen kapcsolva.

    Amikor az Automatikus zoom be van kapcsolva, más színű, mint az ablak háttere . Amikor ki van kapcsolva, a színe olyan, mint az ablak háttere.

  3. Kattintson a Keresés a kiválasztáshoz gombra (az ablak alján).
  4. A Keresés a kiválasztáshoz ablakban kattintson a Tulajdonság gombra, és válassza az STNAME elemet.
  5. Kattintson az = jelre (az eszközsorban lévő egyenlőségjelre).
  6. Helyezze a mutatót az „érték” feliratú szövegre.
  7. A megjelenő eszköztippben kattintson az Értékek listából gombra.
  8. Kattintson a tulajdonságok listájában az STNAME elem melletti zöld nyílra a Telkek jellemző utcaneveinek megjelenítéséhez.

    Amikor a zöld nyílra kattint, megtölti a tulajdonságokat tartalmazó listát. A választott érték lecseréli a kijelölt értéket.

  9. Kattintson az Antigua Drive elemre, és kattintson az Érték beillesztése gombra.

    Kattintson a Tovább gombra, ha nem látja az Antigua elemet a listában.

  10. Kattintson az Ellenőrzés gombra (az ablak alján) a kifejezés érvényességének biztosításához.
  11. Amikor megjelenik „A kifejezés érvényes” szöveg, kattintson az OK gombra.

    Az Adattáblában az Antigua Drive úton lévő telkek vannak kiemelve. A térkép erre az utcára közelít, és a telkek kijelölve jelennek meg a térképen is.

A gyakorlatok folytatásához lépjen tovább a 3. Gyakorlat: A Telek kettéosztása részre.