Při zobrazení výzvy příkazu k zadání bodu lze bod určit ukazovacím zařízením nebo zadáním hodnoty souřadnic. Pokud je zapnuto dynamické zadání, lze souřadnice zadat v popisku nástroje vedle kurzoru.
Kartézský souřadnicový systém má tři osy, X,Y a Z. Při zadávání hodnot souřadnic se určuje vzdálenost bodu a směr (+ nebo -) podél os X, Y a Z vzhledem k počátku souřadnicového systému (0,0,0).
Ve 2D se zadávají body na rovině XY, také nazývané pracovní rovina. Pracovní rovina je podobná archu čtverečkovaného papíru. Hodnota X kartézské souřadnice určuje horizontální vzdálenost a hodnota Y určuje vertikální vzdálenost. Počáteční bod (0,0) označuje průsečík těchto dvou os.
Polární souřadnice používají k umístění bodu vzdálenost a úhel. U obou metod (kartézské a polární souřadnice) lze zadat absolutní souřadnice, začínající v počátku (0,0), nebo relativní souřadnice, začínající v posledním zadaném bodě.
Další metodou určení bodu je posunutí kurzoru určitým směrem a zadání vzdálenosti. Tato metoda se nazývá přímé zadání vzdálenosti.
Lze zadávat souřadnice ve vědecké, desetinné, inženýrské, architektonické nebo zlomkové podobě. Úhly lze zadávat v gradech, radiánech a geometrických jednotkách nebo ve stupních, minutách a sekundách. Příkaz JEDNOTKY určuje formát jednotek.
Souřadnice můžete zadat také pomocí popisků nástrojů dynamického zadání. Když zadáte hodnotu souřadnice do vstupního pole a stisknete klávesu tabulátoru, v poli se zobrazí ikona zámku a kurzor bude omezen zadanou hodnotou. Poté můžete zadat hodnotu do druhého vstupního pole. Nebo pokud zadáte hodnotu a stisknete klávesu Enter, bude druhé vstupní pole ignorováno a hodnota bude interpretována jako přímé zadání vzdálenosti.
Souřadnice lze zobrazit jako: statické, dynamické nebo vzdálenost a úhel.