Pokud připojíte nebo vložíte výkresový soubor do jiného výkresu a oba soubory obsahují informace o geografické poloze, může aplikace automaticky umístit odkazovaný nebo vložený výkres pomocí informací o geografické poloze.
Aplikace použije geografickou značku jako základní bod a vloží výkres na příslušné místo. Pokud jsou souřadnicové systémy GIS obou výkresů stejné, všechny ostatní body v odkazovaném nebo vloženém výkresu se transformují správně a budou se nadále mapovat na správnou geografickou polohu.
Pokud souřadnicové systémy GIS nejsou shodné, pouze tato geografická značka se správně přetransformuje na souřadnicový systém GIS hostitelského výkresu. Ostatní body se nemusí správně transformovat a mohou označovat chybně geografické polohy. Systém vás proto upozorní, pokud při připojování nebo vkládání výkresu zjistí nesoulad souřadnicových systémů. Nezabrání vám však v jeho připojení nebo vložení.
Pokud je výkresový soubor připojený k jinému, může se jeden soubor nezávisle na druhém změnit. Některé změny mohou mít negativní vliv na výkresové soubory obsahující data geografické polohy. Například:
Souřadnicový systém GIS výkresu závisí na geografické značce. Proto pokud přesunete geografickou značku hostitelského výkresu nebo odkazovaného výkresu, body na odkazovaném výkresu mohou ztratit kontext. Body jako takové nemusí být správně transformovány a nemusí indikovat správnou geografickou polohu.
V takovém případě doporučujeme, abyste odpojili odkazovaný výkres a znovu ho připojili.
Změna souřadnicového systému ve výkresovém souboru má za následek nesoulad souřadnicových systémů mezi hostitelským výkresovým souborem a odkazovaným výkresovým souborem. Na rozdíl od okamžiku připojení vás systém neupozorní na nesoulad souřadnicových systémů. V důsledku toho se body v odkazovaném výkresovém souboru netransformují na souřadnicový systém hostitelského výkresu. Proto nemusí body v odkazovaném souboru označovat správnou geografickou polohu.