A rendszergazda a fájlok kezelése érdekében egyedi fájlneveket követelhet meg, letilthatja a tervfájlok leadását, meghatározhatja a munkamappa beállításait, illetve megkeresheti a kettőzött fájlokat.
Elérés
- Kattintson az Eszközök
Felügyelet
Vault beállítások opcióra.
- A Vault beállítások párbeszédpanelen kattintson a Fájlok lapra.
Beállítások
- A Többszörözött példányok keresése parancs használatával megkeresheti a többször előforduló fájlneveket a Vault tárban, ezáltal feloldhatók a fájlnévütközések az egyedi fájlnevek megkövetelése előtt.
- Az egyik bevált módszer az, hogy az összes CAD tervezési adatot hozzá kell adni a Vault tárhoz a bővítménykliens használatával a megfelelő CAD alkalmazásban, a fájlok közötti kapcsolatok megőrzése érdekében. A CAD-adatok nem húzhatók át a Vault tárba, és nem adhatók hozzá a Vault kliensen keresztül. Alapértelmezés szerint ez a módszer kötelező. Kapcsolja ki a Tervfájlok leadásának letiltása jelölőnégyzetet, ha szeretné engedélyezni CAD-adatok hozzáadását a megfelelő bővítménykliens használata nélkül is. A fájlok közötti kapcsolatok így nem maradnak meg.
A CAD-adatok a következő alkalmazások tervezési fájljait jelentik:
- AutoCAD és AutoCAD LT
- Inventor
- Revit
- Navisworks
- Civil 3D
- AutoCAD Architecture
- Map 3D
- AutoCAD MEP
- MicroStation
- SolidWorks
- Pro/E
Munkamappa és Inventor projektek
Megkövetelheti egy munkamappa következetes használatát minden kliensnél, vagy engedélyezheti a klienseknek a saját munkamappa megadását. És kötelezővé tehet egy alapértelmezett Inventor projektfájlt minden kliens számára, vagy engedélyezheti, hogy a kliensek a legutóbb használt Vault projektfájlt használják.
- Kattintson a Definiálás lehetőségre a Munkamappa beállítások párbeszédpanelen.
Tulajdonságok (Csak az Autodesk Vault Basic alkalmazásban)
A felhasználói tulajdonságok kezeléséhez kattintson a Tulajdonságok lehetőségre. A Vault által nyomon követett kinyert tulajdonságokat a Tulajdonságdefiníciók párbeszédpanel segítségével kezelheti.
- A Tulajdonságdefiníciók párbeszédpanel megjelenítéséhez kattintson a Fájltulajdonságok lehetőségre.
Megjegyzés: A tulajdonságok kezelése az Autodesk Vault Workgroup és Professional alkalmazásokban a Viselkedések lapon található.