W przypadku użycia programu Revit narzędzie renderingu, rozmiar obrazu i rozdzielczość renderowanego obrazu mają przewidywalny wpływ na czas renderowania. Wyższe wartości rozmiaru i rozdzielczości obrazu powodują większy nakład czasu na wygenerowanie renderowanego obrazu.
Po dwukrotnym zwiększeniu rozdzielczości obrazu (na przykład z 75 dpi na 150 dpi) bez zmiany pozostałych ustawień czas renderingu wzrośnie od 2 do 4 razy. (Zależnie od złożoności renderowanego obrazu czas renderingu może zostać wydłużony od 1,9 do 3,9 raza. Średnie wydłużenie czasu renderingu oryginalnego obrazu o rozdzielczości 75 dpi wynosi 2,7 raza).
W przypadku ponownego dwukrotnego zwiększenia rozdzielczości (z oryginalnych 75 dpi na 150 dpi, a następnie na 300 dpi) każdy skok w rozdzielczości zwiększy czas renderingu 2,7 raza. Dlatego po zwiększeniu rozdzielczości z 75 dpi na 300 dpi czas renderingu zostanie zazwyczaj zwiększony 2,7 x 2,7 raza, czyli około 7,3 raza w stosunku do czasu renderingu oryginalnego obrazu 75 dpi. Po zwiększeniu rozdzielczości z 75 dpi na 600 dpi czas renderingu zostanie zazwyczaj zwiększony 2,7 x 2,7 x 2,7 raza, czyli około 19,7 raza w stosunku do czasu renderingu oryginalnego obrazu 75 dpi.
Podczas definiowania obszaru widoku dla renderingu należy sprawdzić, czy wielkość obrazu jest odpowiednia i uzasadniona. Jeśli zostanie określona bardzo duża wielkość obrazu, szybkość renderingu może być bardzo mała.