Używając filtru widoku, można sterować widocznością i grafiką elementów.
Co przedstawiono w tym filmie:
Filtry widoku oferują zaawansowane możliwości sterowania widocznością i grafiką elementów na podstawie wartości parametrów tych elementów. Kryteria filtrów można zastępować złożonymi zbiorami reguł. Ponieważ filtry mogą być złożone, należy rozważyć dodanie ich do szablonów projektowych w celu ułatwienia ich obsługi.
Aby dodać filtr do widoku, na palecie Właściwości wybierz opcję Nadpisania widoczności/grafiki. W oknie dialogowym kliknij kartę Filtry. Kliknij przycisk Dodaj i dodaj filtr do widoku. Jeśli model zawiera filtry, które nie należą do tego widoku, wybierz filtr z listy i kliknij przycisk OK. Jeśli lista nie zawiera filtrów, kliknij przycisk Edycja/Nowy, aby zdefiniować nowy filtr, który zostanie użyty. W powiązanych tematach pomocy można znaleźć szczegółowe informacje o tworzeniu filtrów. W tym przypadku do widoku jest stosowany filtr Ściany odporne na ogień.
Nadpisania są stosowane w celu odcięcia grafiki na potrzeby filtru. Wszystkie elementy spełniające kryteria filtru są nadpisywane jako wyświetlane. Kliknij przycisk OK, aby zastosować filtry do widoku. Teraz widać, że niektóre ściany mają czerwony odcień, co wskazuje ich odporność.
Otwórz okno dialogowe Nadpisania widoczności/grafiki, klikając przycisk Edycja na palecie Właściwości. Na karcie filtrów znajdują się wszystkie filtry dodane obecnie do widoku. Jeśli dany filtr nie jest potrzebny, można go usunąć z widoku. Jeśli zostanie on później dodany, będzie konieczne ponowne ustawienie wartości nadpisań.
Zamiast usuwać filtr z widoku, można wyczyścić opcję Włącz w widoku, aby usunąć efekt filtrowania. W ten sposób filtr pozostaje nienaruszony na wypadek, gdyby był potrzebny w przyszłości.
Stosując filtry w widokach modelu, można sterować widocznością i grafiką elementów zależnie od parametrów tych elementów. Po dodaniu filtrów do szablonów można je dodawać, usuwać i wyłączać w określonych widokach, które mają być sterowane.