Zastosowanie filtra

Zastosowanie filtra do widoku pozwala zmieniać widoczność lub wyświetlanie grafiki elementów identyfikowanych przez filtr.

Można użyć filtra wybranych elementów lub filtra opartego na regułach identyfikującego elementy przy użyciu wartości parametru.

Nagranie wideo: Filtry widoku — Włącz w widoku

  1. Otwórz widok.
  2. Kliknij kolejno kartę Widokpanel Grafika (Widoczność/Grafika), a następnie kliknij kartę Filtry.
  3. Kliknij przycisk Dodaj.

    W oknie dialogowym Dodaj filtry są wymienione istniejące filtry. Jeśli żądany filtr nie istnieje, kliknij przycisk Edytuj/Nowy, aby utworzyć filtr oparty na regułach.

    Aby tworzyć filtry oparte na wyborze, zobacz temat Praca z filtrami opartymi na wyborze.

  4. Wybierz filtr i kliknij przycisk OK.

    Można zastosować wiele filtrów do tego samego widoku. Kolejność, w jakiej są one wymienione na karcie Filtr w oknie dialogowym Nadpisania widoczności/grafiki, określa ich priorytet. Filtr znajdujący się najwyżej na liście jest najważniejszy.

  5. Na karcie Filtry wybierz filtr (lub wiele filtrów) i wykonaj następujące czynności:
    • Widoczność: usuń zaznaczenie pola wyboru, aby ukryć przefiltrowane elementy w widoku.
    • Włącz w widoku: usuń zaznaczenie tego pola wyboru, aby wyłączyć efekty filtru w widoku.
    • Rzutowanie/powierzchnia, cięcie: gdy pole Widoczność jest wybrane, kliknij przycisk Nadpisz, aby zmienić linie, wzory i przezroczystość przefiltrowanych elementów.
    • Półcienie: gdy pole Widoczność jest wybrane, kliknij to pole wyboru, aby wyświetlić przefiltrowane elementy w półcieniu.

    W ustawieniach tych zakłada się, że nie nadpisują ich żadne inne ustawienia. Zobacz Hierarchia nadpisania widoczności elementu.

  6. Kliknij przycisk Zastosuj (aby zastosować filtr i pozostawić otwarte okno dialogowe) lub kliknij przycisk OK (aby zastosować filtr i zamknąć okno dialogowe).

Filtr jest stosowany wyłącznie w bieżącym widoku. Aby zastosować filtr do zestawu widoków, skorzystaj z szablonów widoków.