Bizonyos geometriatípusok különleges renderelési problémákat eredményeznek.
Egy objektum bonyolultsága a csúcsai és lapjai számától függ. Minél több lapot tartalmaz a modell, annál tovább tart a renderelés. A lehető legkisebb renderelési idő eléréséhez válasszon egyszerű geometriát a rajzokon. Használjon minél kevesebb lapot egy felület megadásához.
Egymást metsző lapok egy modellben akkor jönnek létre, ha a lapok keresztezik egymást. Konceptuális tervezési helyzetekben az objektumok egymásba helyezésével lehet a leggyorsabban megjeleníteni, hogy valami hogyan fog kinézni. Ugyanakkor előfordulhat, hogy a két objektum metszésénél kialakult él hullámos.
A következő példában az él hullámosan jelenik meg a bal oldali képen, a Boole-unió után pedig sokkal tisztábban.
Amikor úgy tűnik, hogy az élek nem a kívánt pontosságúak, használjon Boole-műveleteket, például metszést és kivonást. Sokkal tisztább és pontosabb él jön létre ezzel, amely jobban visszaadja az objektum megjelenését.
Az egymást átfedő és egy síkban lévő lapok nem várt eredményeket hozhatnak, különösen ha azokhoz különböző anyagok tartoznak.
A következő példában köztes elemek jelennek meg, amikor a lapok ugyanazon helyet foglalják el.
Ezt a problémát megoldhatja, ha az egyik objektumot úgy helyezi át, hogy ne legyen a másikkal azonos síkban.
A 180 fokot forduló és önmagukat fedő lapok szintén váratlan eredményeket hozhatnak, mivel a lapok normálisa nincs megfelelően definiálva.
A következő példában köztes elemek jelennek meg ott, ahol a lap a második és harmadik sarokpont metszése miatt elcsavarodik.
Ez a helyzet gyakran kialakul, amikor egy lyuk kijavítására tesz kísérletet egy modell felületén. Amikor például az új laphoz a sarokpontok ki vannak jelölve, a pontok kereszteződnek, ahelyett, hogy a lyuk körül helyezkednének el az óramutató járásával ellentétes irányban (3DLAP parancs). A probléma elkerülése érdekében a sarokpontokat a megfelelő sorrendben kell kijelölni.