Egy 3D modell realisztikus renderelése gyakran világosabb képet ad a konceptuális tervről a tervezőcsoport vagy a leendő ügyfél számára, mint egy nyomtatott rajz.
A renderelés raszterképek létrehozása a jelenetekben lévő 3D objektumokon alapján. A renderelő segítségével számítható ki a jelenetekben lévő objektumokhoz hozzárendelt anyagok megjelenése, valamint a megvilágítás és az árnyékok a jelenetekbe helyezett fények alapján. A renderelő környezeti és expozíciós beállításai módosításával alakítható a végső renderelt kép.
Miközben a renderelés végső célja egy művészi vagy fotorealisztikus, prezentáció minőségű kép létrehozása, előfordulhat, hogy a cél eléréséig számos renderelést kell készítenie. Az alapvető renderelési munkafolyamat során a felhasználó anyagokat rendel hozzá egy modell 3D objektumaihoz, felhasználói fényeket helyez el, hátteret ad hozzá, majd elindítja a renderelőt a RENDER paranccsal.
Új modelleknél létrehozható renderelt kép anyagok hozzárendelése, felhasználói fényforrások elhelyezése és háttér hozzáadása nélkül is. Alapértelmezés szerint a modellek összes 3D objektumához egy alapértelmezett anyag van hozzárendelve, és a renderelő automatikusan két alapértelmezett távoli fényt használ, ha a jelenet nem tartalmaz felhasználói fényeket. Az alapértelmezett két távoli fényforrással történő világítás helyett megadhatja, hogy egyetlen alapértelmezett távoli fényt használ, amely a „váll felett” világít. Az alapértelmezett fények nem mozgathatók vagy módosíthatók.