Információk a nyomterv vezérlővonalak kiemeléséről nyomtervekből

A Vezérlővonalak nyomtervből parancs használatával egyszerre kiemelheti az összes vezérlővonalat, kijelölheti azokat egyesével, vagy kijelölhet egy részhalmazt a nyomtervtartományon vagy poligonon belül.

A kiválasztás után tovább a Nyomtervalakzat vonalak kiemelése párbeszédpanelen tovább finomíthatja a vezérlővonalak kiemelését.

Vezérlővonal-egyesítési beállítások

Az azonos kódú, egymással szomszédos vezérlővonalak egyesítéséhez jelölje be az Alakzatvonalak egyesítése szomszédos tartományokban jelölőnégyzetet. Ez a Nyomtervalakzat vonalak kiemelése párbeszédpanelen található.

Ha a beállítás ki van választva, a vezérlővonalak kiemelésekor a folytonos vezérlővonalak összekapcsolódnak (például ha egy szakasz végpontja egybeesik a következő szakasz kezdőpontjával), a nem folytonosak pedig összekapcsolatlanul maradnak.

Vezérlővonal helyszínbeállításai

Vezérlővonalak létrehozhatóak egy helyszínen belül vagy azon kívül is. A helyszínen kívül létrehozott vezérlővonalak a Vezérlővonalak gyűjteményben jelennek meg a Keresőben. A helyszínen belül létrehozott vezérlővonalak a Vezérlővonalak gyűjteményben jelennek meg a Helyszín gyűjteményen belül.

Vezérlővonalak elnevezési sablonjainak beállításai

A Stílusnév és a Következő számláló tulajdonságok mellett több más tulajdonságot is megadhat a vezérlővonalak neveihez, amelyekkel könnyebb azonosítani őket a szülő nyomtervhez fűződő viszonyuk alapján. Ezek közé tartozik a Nyomterv alakzat kód, a Nyomterv neve, a Nyomtervtartomány és a Funkció oldala.

Ez a párbeszédpanel a Nyomtervalakzat vonalbeállításainak kiemelése párbeszédpanelről érhető el.

Vezérlővonalak dinamikus és statikus viselkedése

A kiemelt vezérlővonalak dinamikusan kapcsolódhatnak a szülő nyomtervhez. Ez a viselkedés a Nyomtervalakzat vonalbeállításainak kiemelése párbeszédpanelen állítható be.

Ha egy vezérlővonal kapcsolódik a szülő nyomtervhez, a Keresőben a Vezérlővonalak elem Kapcsolódás típusa oszlopában a Nyomterv lesz látható. Ha a vezérlővonal nem kapcsolódik, a Kapcsolódás típusa oszlop üresen marad. A vezérlővonalak megkülönböztetésében különböző ikonok segítenek.

Ha egy vezérlővonal nem dinamikusan kapcsolódik egy nyomtervhez, akkor bármely vezérlővonal-szerkesztő paranccsal szerkeszthető.

Ha egy vezérlővonal dinamikusan kapcsolódik egy nyomtervhez, akkor a vezérlővonal-szerkesztő parancsok többsége nem érhető el a szalagon. A következő illusztráción a vezérlővonalak környezetfüggő szalagfülén elhelyezkedő szerkesztőpanelek láthatóak olyan esetekben, amikor egy dinamikus vezérlővonal van kiválasztva. A Szintmagasság-szerkesztővel és a Gyors magasságszerkesztés paranccsal megtekintheti az adatokat, de nem szerkesztheti őket.

Vezérlővonal simítása

A görbéket ábrázoló vezérlővonal-szakaszok a kiemelés során elsimíthatóak. Ez a viselkedés a Nyomtervalakzat vonalbeállításainak kiemelése párbeszédpanelen állítható be.

Vezérlővonalak szelvényezése

A nyomtervekből kiemelt vezérlővonalak egy 0+00 kezdetű szelvénybe kerülnek, függetlenül a nyomtervtartomány kezdőszelvényétől.

A következő példában a Nyomtervalakzat vonalak kiemelése párbeszédpanelen látható vezérlővonal szelvényezése 8+50-nél kezdődik. A szelvényezés mérése a nyomtervtartomány kiindulási vonala mentén történik.

A vezérlővonal kiemelésekor a nyomtervből a szelvényezés 0+00-nál kezdődik, amelyet a nyomtervtartomány kiindulási vonala helyett a vezérlővonal mentén mér a program.

Vezérlővonal-stílusok és költségvetési tételek

A kiemelt vezérlővonalak alapértelmezés szerint a Nyomtervalakzat vonalbeállításainak kiemelése párbeszédpanelen beállított kódkészletstílus által kijelölt stílussal és költségvetési tétellel rendelkeznek.

Parancsbeállítások

Az új Vezérlővonalak nyomtervből parancs által használandó beállításokat az FeatureLinesFromCorridor parancsbeállítások szerkesztésével adhatja meg, ami a Eszköztár Beállítások fülén, a Nyomterv Parancsok gyűjteményben végezhető el.