Poniższe okno służy do definiowania parametrów belki żelbetowej.
Zbrojenie wymagane belek/słupów — opcje
Parametry normowe, aby otworzyć okno dialogowe Typy prętów żelbetowych, a następnie kliknij przycisk
.
. 
Zawiera opcje umożliwiające zdefiniowanie długości obliczeniowej belki. Istnieją trzy sposoby podania tej długości:
Jeżeli informacje dotyczące geometrii podpór mają być odczytywane bezpośrednio z konstrukcji, to włączona musi zostać opcja Zgodnie z geometrią konstrukcji. Wymiary podpór są wtedy obliczane na podstawie rzutowania wymiarów elementów podpierających na oś belki.

Przekroczenie wartości dopuszczalnych będzie sygnalizowane w tabeli wyników obliczeń.
Wartość b1 odpowiada za panel znajdujący się w części Y+ pręta, b2 - w części Y-.
Definicja belki w płycie ma sens, gdy pręt leży w płaszczyźnie panelu (może być dodatkowo zdefiniowany offset dla belki). Gdy pręt nie leży w płaszczyźnie panelu, to przyjmuje się, że szerokość płyty współpracującej będzie równa zeru.
Wyniki obliczeń dla belek żelbetowych, w których wzięto pod uwagę przekrój teowy (belka uważana za integralną część płyty żelbetowej), można przeglądać w oknie dialogowym Mapy na prętach (na karcie Wymiarowanie) oraz w tabelach sił wewnętrznych. Belki żelbetowe o przekroju teowym mogą być również wymiarowane w module Belki żelbetowe.
Belki żelbetowe mogą być wymiarowane z uwagi na wybrany zestaw sił:
W dolnej części okna dialogowego znajdują się następujące przyciski: