Pokud ve scéně nejsou žádná světla, scéna se bude rendrovat pomocí výchozího osvětlení. Výchozí osvětlení je odvozeno z jednoho nebo dvou zdrojů vzdáleného světla, které kopírují bod zobrazení, když model postupně otáčíte. Všechny plochy v modelu jsou osvětleny tak, aby byly viditelné. Expozici rendrovaného obrázku můžete upravit, ale není potřeba vytvořit ani umístit světla.
Když umístíte uživatelem definovaná světla nebo povolíte sluneční světlo, můžete výchozí osvětlení zakázat. Výchozí osvětlení je nastaveno podle výřezů, a proto se doporučuje ho vypnout, když jsou ve scéně umístěna uživatelem definovaná světla.
Scéně můžete dodat přirozený a realistický vzhled přidáním světel. Osvětlení zvyšuje zřetelnost a trojrozměrnost scény. Fotometrická světla využívají fotometrické hodnoty (světelné energie) umožňující přesnější definování světel tak, jak budou v reálném světě vypadat. Světla můžete vytvářet s různými vlastnostmi distribuce a barvy nebo máte možnost importovat konkrétní fotometrické soubory dostupné od výrobců světel.
Fotometrická světla mohou používat formát souborů fotometrických dat IES (Illuminating Engineering Society), který publikovali výrobci osvětlení. Pomocí datových souborů IES, které publikoval výrobce, můžete v modelu vizualizovat komerčně dostupné osvětlení. Pak můžete experimentovat s různými armaturami a proměnami intenzity světla a teploty barev, můžete vytvořit systém osvětlení zajišťující požadované výsledky.
Slunce je zvláštní světelný zdroj, který je k dispozici jako součást fotometrického pracovního postupu, a podobá se vzdálenému světlu. Úhel slunce je definován nastavenou geografickou polohou daného modelu a určeným datem a časem. Intenzitu a barvu vyzařovaného slunečního světla lze upravit tak, aby odpovídala různým částem dne a atmosférickým podmínkám. Slunce a obloha jsou primárními zdroji přirozeného osvětlení. Při simulaci slunce a oblohy můžete upravit jejich vlastnosti a zapnout osvětlení oblohy (prostřednictvím funkce pozadí oblohy). Funkce pozadí oblohy přidá měkké, jemné efekty osvětlení vytvořené interakcemi osvětlení mezi sluncem a atmosférou.
Pestřejších možnosti řízení osvětlení můžete dosáhnout použitím standardních světel k osvětlení modelu. K dosažení požadovaného efektu můžete vytvářet bodová světla, reflektory a distanční světla. Světla lze posouvat a natáčet pomocí uzlů, zapínat a vypínat je a měnit jejich vlastnosti, například barvu a intenzitu. Provedené změny jsou ve výřezu viditelné v reálném čase.
Reflektory a bodová světla se znázorňují jako symboly (které určují umístění a směr světla). Vzdálená světla nejsou vyjádřena symboly ve výkresu, protože nemají samostatnou pozici a ovlivňují celou scénu. Zobrazení symbolů světel můžete během práce vypnout či zapnout, a dále určit, zda se symboly světel mají vykreslovat. Ve výchozím nastavení nejsou symboly světel vykreslovány.
Světelné armatury lze vyjádřit jako sestavy světelných zdrojů. Sestava světelných zdrojů je vytvořena umístěním fotometrických světel do bloků, které obsahují také geometrii. Materiály s vlastním zdrojem světla jsou často přiřazené ke geometrii sestavy světelných zdrojů, aby se zdálo, že objekty v sestavě září.