Normální bodové světlo nemá cílový objekt, ale osvětlí vše kolem sebe. Bodová světla lze použít pro vytvoření běžných světelných efektů a simulaci zdrojů světla, například svíček a žárovek.
Zaměřené bodové světlo má další vlastnosti cíle, takže může být nasměrované na objekt. Je také možné ho vytvořit z bodového světla změnou vlastnosti Namířeno bodového světla z hodnoty Ne na hodnotu Ano.
V pracovním postupu standardního osvětlení je možné ručně nastavit bodové světlo tak, aby se jeho intenzita snižovala s ohledem na vzdálenost buď lineárně, podle inverzně kvadratického nastavení vzdálenosti nebo vůbec ne. Ve výchozím nastavení je ztlumení nastaveno na hodnotu Žádný.
Bodové světlo může mít vlastnosti fotometrických distribucí. Útlum fotometrického bodového světla je vždy nastaven na inverzně kvadratický útlum.
Když je systémová proměnná LIGHTINGUNITS pro fotometrické osvětlení nastavena na hodnotu 1 (americké jednotky) nebo 2 (mezinárodní jednotky SI), budou pro bodové světlo k dispozici také další vlastnosti. Následující fotometrické vlastnosti lze nastavit na paletě Vlastnosti:
Pokud jsou jednotky osvětlení ve výkresu fotometrické, bude vlastnost Typ útlumu zakázána. Fotometrická světla mají pevné převrácené kolmé tlumení.
Na následujícím obrázku je příklad fotometrického bodového světla s fotometrickými vlastnostmi na paletě Vlastnosti: