Az objektumokból adatokat – például blokkattribútumokat és rajztulajdonságokat – emelhet ki konszignáció, alkatrészlista vagy darabjegyzék létrehozásához.
Ha például egy lakóház építési tervében ajtókonszignációt kell elhelyeznie a rajzon. Az Adatkiemelés varázsló segítségével lehetősége van kizárólag az ajtó objektumok (ebben az esetben blokkok) kijelölésére, majd az attribútumadatok kiemelésére. További rugalmasságot biztosít az is, hogy az Adatkiemelés varázsló a tulajdonságadatokat is kiemeli az objektumokból.
Miután kiválasztotta az ajtók tulajdonságait, a kiemelt adatok oszlopokba rendezve megjelennek a varázslóban. Rendszerezheti és finomíthatja ezen oszlopok információit, valamint táblázatstílus megadásával vagy egy meglévő táblázat sablonként történő használatával formázhatja.
Ha elégedett a táblázat megjelenésével, befejezheti a kiemelést a táblázat rajzba történő beillesztésével. Ha meg kell osztania a kiemelt adatokat a projekt más résztvevőivel, ugyanazokat a kiemelt adatokat külső fájlba is exportálhatja.
Az Excel számolótáblákban tárolt adatok összekapcsolhatók és egyesíthetők a kiemelt rajzadatokkal (objektumtulajdonság-adatokkal). A fenti példát folytatva tegyük fel, hogy a rajzban szereplő ajtókhoz további adatok (szállító és költség) állnak rendelkezésre egy Excel számolótáblában. Kiválasztja a számolótábla Szállító és Költség oszlopát, és egyesíti az adatkiemelés egyéb adataival.
A program hozzáadja az Excel számolótáblában lévő kiválasztott oszlopokat az Adatkiemelés varázsló Adatok finomítása lapján lévő oszlopokhoz.
A Költség oszlop kivételével minden oszlop hozzá van adva a kiemelt adatok oszlopaihoz. Az Excel oszlopokat szimbólum jelzi az oszlopfeliratban.
A rajzba beszúrt táblázat a kiemelt adatok és az Excel számolótábla oszlopait egyaránt tartalmazza.
Ha olyan rajz módosul, amelyből korábban tulajdonságadatokat emelt ki a program, értesítést kaphat az adatkiemelési táblázat naprakészségének megszűnéséről. Megválaszthatja például, hogy ha a rajzban szereplő ajtók némelyikét átméretezi vagy eltávolítja, a program küldjön-e értesítést az adatkiemelési táblázat frissítésének szükségességéről. Az értesítés akkor bizonyulhat különösen hasznosnak, ha fontos tudnia, hogy a táblázat adatai elévültek – így például nyomtatáskor vagy közzétételkor.
Új adatkiemelés létrehozásakor a program kéri a kiemeléssel kapcsolatos összes adat adatkiemelési (DXE) fájlba történő mentését. A DXE-fájl tárolja a kiválasztott rajzokkal, mappákkal, objektumokkal és tulajdonságokkal kapcsolatos adatokat, valamint a formázási beállításokat.
Az adatkiemelési fájl bármikor felhasználható sablonként azonos típusú kiemelés létrehozásához. Ha rendszeresen ugyanazokat az adattípusokat kell kiemelnie, DXE-fájl használatával időt és többletmunkát takaríthat meg.
Meglévő adatkiemeléseket is módosíthat, ha rajzokat vagy objektumokat kell hozzáadnia, vagy eltérő tulajdonságokat kell megadnia az adatkiemeléshez. Az azonos DXE-fájlra hivatkozó táblázatok frissítésekor a táblázatok még abban az esetben is tükrözni fogják a módosításokat, ha eltérő rajzokban találhatók.