Vylepšení základních a promítnutých pohledů

Orientace modelu v základních pohledech

Když vytvoříte základní pohled, vedle pravého horního rohu základního pohledu se zobrazí nástroj ViewCube. Kliknutím na plochu, hranu nebo roh nástroje View Cube či kliknutím na rotační manipulátory nastavte požadovanou orientaci modelu.
Poznámka: Nástroj ViewCube nahrazuje možnosti orientace dialogu Výkresový pohled.

Další informace

Orientace uživatelského pohledu

Klikněte pravým tlačítkem na nástroj ViewCube a poté kliknutím na možnost Uživatelská orientace pohledu přejděte do prostředí uživatelského pohledu. Poté určete orientaci uživatelského pohledu.

Ortografické a perspektivní promítání

K vytváření výkresových pohledů se ve výchozím nastavení používá ortografické promítání. Pokud při vytváření základního pohledu nebo úpravě základního pohledu či nezávislého promítnutého pohledu chcete použít perspektivní promítání, klikněte pravým tlačítkem na nástroj ViewCube a poté klikněte na položku Perspektiva.

Uložená kamera pro pohledy prezentací

U výkresových pohledů založených na pohledu prezentace modelu lze mít přístup k nastavením kamery uloženým v souboru prezentace (IPN) a používat je. Klikněte pravým tlačítkem na nástroj ViewCube a poté klikněte na položku Uložená kamera.

Orientace modelu ve výkresu pohledu se změní tak, aby odpovídala orientaci uložené v pohledu prezentace.

Dočasné umístění základního pohledu

Když spustíte příkaz Základní pohled a zadáte model, základní pohled se umístí do dočasného umístění na listu výkresu. Umístěním ukazatele myši nad základní pohled zobrazíte manipulátor přemístění. Poté základní pohled přetáhněte do požadovaného umístění.

Další informace

Aktualizovaný dialog Výkresový pohled

Dialog Výkresový pohled je vylepšen, aby podporoval nové pracovní postupy pomocí přímé interakce s grafickým oknem.

Byla zmenšena velikost dialogu:

Některé možnosti dialogu byly přemístěny, změněny či odebrány:

Karta Komponenta

Karta Možnosti zobrazení

Karta Stav modelu

Další informace

Promítnuté pohledy

Chcete-li vytvořit několik promítnutých pohledů pomocí příkazu Základní pohled a umístit promítnuté pohledy do výkresu, použijte nástroje přímé interakce.

Chcete-li vytvořit ortografický nebo izometrický promítnutý pohled, klikněte na trojúhelníkovou ikonu na okraji základního pohledu. Promítnutý pohled bude umístěn do výchozího umístění.

Chcete-li promítnutý pohled přidat do konkrétního umístění na listu, přetáhněte jeho ohraničující kvádr do požadovaného místa. Poté kliknutím vytvořte pohled.

Chcete-li promítnutý pohled přesunout, přetáhněte jej do požadovaného umístění.

Chcete-li promítnutý pohled odebrat, klikněte na ikonu X.

Další informace

Měřítko výkresového pohledu

Když vytvoříte základní pohled a promítnuté pohledy, k přizpůsobení velikosti pohledu modelu listu se použije dočasná hodnota měřítka. Přetáhnutím rohu základního pohledu lze měřítko pohledu změnit přímo v grafickém okně.

Ve výchozím nastavení se velikost pohledu v rozsahu měřítek předdefinovaných v aktuálním stylu normy přizpůsobí přednastaveným hodnotám měřítek. Přidržením klávesy CTRL aktivujte režim volného přetažení a nastavte libovolné měřítko pohledu.

Poznámka: Velikost podřazených promítnutých pohledů je dynamicky změněna, aby se řídila novým měřítkem základního pohledu.

Úprava základních a izometrických promítnutých pohledů

Při upravování základního pohledu nebo izometrického promítnutého pohledu jsou k dispozici nástroje přímé úpravy.

Pomocí nástroje View Cube můžete určit novou orientaci a typ promítání pohledu. Přetáhnutím rohu pohledu změníte měřítko.

Další informace