Předefinovat lze také libovolnou vlastnost hladiny externí reference na odkazovaných hladinách. Výsledné chování závisí na tom, jak chcete řídit zobrazení vlastností hladin externích referencí. Buď můžete nastavení hladiny externí reference vždy synchronizovat a znovu načítat, nebo si k synchronizaci vybrat jen některé vlastnosti hladin a přitom znovu načítat nastavení aktuální hladiny externí reference a u ostatních hladin zachovat použité přepisy. Proměnné XREFOVERRIDE, VISRETAIN a VISRETAINMODE je možné použít v kombinaci, a tím nastavit přepisy vlastností hladin externích referencí.
Systémová proměnná VISRETAINMODE nabízí více možností, jak lze řídit a spravovat přepisy vlastností hladin externích referencí v aktuálním (hostitelském) výkresu, v případě, že je proměnná VISRETAIN nastavena na hodnotu 1. Ve výchozím nastavení je bitově kódovaná systémová proměnná VISRETAINMODE nastavena na hodnotu 0. Chcete-li k automatické synchronizaci určit více než jednu vlastnost hladiny, zadejte součet jejich hodnot. V nastavení odkazované hladiny můžete zvolit libovolnou kombinaci vlastností hladin externích referencí, které chcete znovu načíst, a to i v případě, kdy je proměnnáVISRETAIN nastavena na hodnotu 1. Pokud však nechcete vlastnosti hladin externích referencí synchronizovat, ponechejte nastavenou výchozí hodnotu proměnnéVISRETAIN.
Pokud máte starší výkres, který jste otevřeli v aplikaci AutoCAD 2018.1 nebo novější verzi, žádné změny v odkazované vlastnosti hladiny nebudou automaticky aktualizovány v aktuálním výkresu bez ohledu na to, jakou hodnotu jste v systémové proměnnéVISRETAINMODE nastavili. Toto chování zajišťuje, že kdykoli otevřete výkres, který je publikován v dřívější verzi aplikace AutoCAD 2018.1, zůstane zachována vizuální věrnost mezi aplikací AutoCAD 2018.1 a předchozími verzemi aplikace AutoCAD a nedojde k žádné změně chování.
Chcete-li použít systémovou proměnnou VISRETAINMODE u starších výkresů, je nutné uložit aktuální výkres v aplikaci AutoCAD 2018.1 a novým načtením výkresu s externími referencemi zobrazit změny.