Informacje o łączeniu nowego rurociągu z istniejącym rurociągiem

Podczas łączenia nowego rurociągu z istniejącym rurociągiem można skorzystać ze wskazówek wizualnych, aby automatycznie dodać odgałęzienie trójnikowe.

Gdy kursor znajduje się blisko geometrii istniejącego rurociągu w procesie umieszczania, zostanie wyświetlony znacznik . Ten znacznik wskazuje, że nowy rurociąg zostanie przyciągnięty do geometrii rury i dodany zostanie odpowiedni trójnik w istniejącym rurociągu w celu połączenia dwóch rurociągów. Jeśli wyświetlany jest ten znacznik, to połączenie jest tworzone po kliknięciu w obszarze rysunku podczas wstawiania części.

Kończenie nowego rurociągu na istniejącym rurociągu Rozpoczynanie nowego rurociągu od istniejącego rurociągu
Uwaga: Jeśli geometria lub położenie jednego z rurociągów zostanie zmodyfikowane, połączenie i odgałęzienie trójnikowe zostaną usunięte.