Umieszcza widok pomocniczy poprzez rzutowanie z krawędzi lub linii w widoku macierzystym. Wynikowy widok jest dopasowany do widoku macierzystego.

|
Dostęp: |
Wstążka:
karta Umieść widoki
panel Stwórz
Pomocniczy
|
|
Umożliwia określenie oznaczenia widoku i skali. |
|
|
Identyfikator widoku |
Umożliwia edycję łańcucha identyfikatora widoku. |
|
Skala |
Ustawia skalę widoku względem części lub zespołu. Wpisz skalę w okienku lub kliknij strzałkę, aby wybrać z listy często używanych skal. Można podać skalę niebędącą na liście. Nowa skala zostanie wyświetlona powyżej linii znajdującej się na liście i jest dostępna do momentu zamknięcia programu Autodesk Inventor. Nie jest dodawana do listy skali ze stylu Standardowy. |
|
|
Wyświetla lub ukrywa etykietę widoku. |
|
|
Umożliwia edycję tekstu oznaczenia widoku w oknie dialogowym Format tekstu. |
|
Określa styl wyświetlania widoku. Standardowy styl wyświetlania jest taki sam jak ten użyty w widoku macierzystym. Aby zmienić styl wyświetlania kliknij polecenie. |
|
![]() |
Pokaż ukryte linie. |
![]() |
Usuń ukryte linie. |
![]() |
Cieniowany rendering. |
|
Definicja w widoku bazowym |
Umożliwia wyświetlenie widoku pomocniczego w widoku bazowym. |
|
|
Włącz/wyłącz podgląd elementu Zaznacz pole wyboru, aby włączyć podgląd widoku rysunkowego przed jego utworzeniem. Uwaga: Opcja jest wybierana i niedostępna jeśli na karcie Rysunek w oknie dialogowym Opcje aplikacji została zaznaczona opcja Pokaż podgląd wszystkich komponentów. Jeśli została zaznaczona opcja Pokaż podgląd jako częściowy lub Ramka ograniczająca, opcja podglądu jest dostępna i domyślnie odznaczona.
|