Właściwości połączeń tocznych i ślizgowych - karta Ogólne

Po wstawieniu połączenia tocznego lub przesuwnego użyj tego okna dialogowego, aby wprowadzić właściwości połączenia.

Połączenia toczne i przesuwne zamykają pętle kinematyczne pomiędzy dwoma komponentami, między którymi występuje ruch względny w tej samej płaszczyźnie lub w dwóch równoległych płaszczyznach. Układ współrzędnych połączenia jest automatycznie tworzony i położony w punkcie kontaktu. Siły występujące w połączeniu przedstawione są w tym układzie współrzędnych.

Dostęp

W przeglądarce symulacji dynamicznej kliknij prawym przyciskiem połączenie toczne lub przesuwne i wybierz opcję Właściwości.

Wyłącz połączenie

Wyłącza połączenie, przez co nie jest ono uwzględniane w następnych symulacjach . Domyślnie połączenie jest aktywne.

Krzyżowe

Określa, że dwie części pasa są skrzyżowane pomiędzy dwoma kołami pasowymi.

Opcja dostępna tylko dla połączeń pasa.

Typ

Wyświetla nazwę połączenia. Nie można zmienić tej wartości.

Wyświetl

Te parametry mają wpływ tylko na wygląd wektorów siły lub momentu w oknie graficznym. Po wybraniu w przeglądarce połączenia, w oknie graficznym wyświetlony zostanie układ współrzędnych połączenia, zaznaczony kolorem niebieskim.

  • Łączące

Wyświetla wektor siły i udostępnia parametry skali oraz koloru.

  • Moment

Wyświetla wektor momentu i udostępnia parametry skali oraz koloru.

  • Skala

Umożliwia dostosowanie rozmiaru wektora.

Ta opcja używana jest do wyświetlania całego wektora w oknie graficznym.

Domyślna wartość to 0,01.

  • Kolor

Otwiera okno koloru Microsoft umożliwiające wybór koloru wektora w oknie graficznym.