Řešení zpráv a chyb návrhu

Toto téma obsahuje informace o tom, proč k jednotlivým problémům dochází, přístupy k jejich řešení a odkazy na informace, které vám při práci na problému mohou pomoci.

Tip: Při využití libovolného z těchto odkazů berte na vědomí následující informace:
  • Pokud vás odkaz přesměruje na stránku tématu, kde budete chtít najít všechny zmínky slova chyba, stiskněte kombinaci kláves Ctrl+F (příkaz pro vyhledávání u standardních prohlížečů) a do pole hledání zadejte řetězec chyb. Tímto způsobem vyhledáte všechny výskyty a tvary slova chyba na stránce tématu.
  • Přečtěte si související podtémata, ve kterých je také možné najít odpověď.

Tento seznam odkazů jsme sestavili, abychom vám usnadnili hledání informací, které mohou být při řešení chyb užitečné.

Analýza a simulace

Pokud se při spouštění simulací zobrazí upozornění nebo chyby, naleznete potřebné informace v částech:

Možnosti aplikace a nastavení dokumentu

Chyba: Nelze číst obrázek textury <cesta>.

Určený soubor DDS nebyl v určené složce namapované na cestu nalezen. Vyhledejte soubory DDS a umístěte je do určené složky nebo zadejte cestu a složku, kde se soubory DDS nacházejí. Po instalaci mohly být ručně přesunuty.

Další informace o možnosti aplikace „prostředí modelování“ naleznete v části Karta Barvy – reference.

Informace o nastavení dokumentu naleznete v části Karta Výkres – reference.

Chyby sestavy

Při práci v sestavě je možné zobrazit chyby všech komponent.

Prvky sestavy

Pokud odstraníte komponentu, která obsahuje závislý prvek sestavy, dojde k chybě prvku sestavy a závislé náčrty sestavy zůstanou v prohlížeči. Nástroj Design Doctor umožňuje pomocí příkazu Předefinovat nahradit odstraněnou komponentu novou komponentou.

Vztahy sestavy

Generátor rámových konstrukcí

Informace o chybových hlášeních týkajících se Generátoru rámových konstrukcí naleznete v částech:

Obsahové centrum

Pokud se při pokusu o nahrazení šablony rodiny souborem, který obsahuje chyby v parametrech nebo jejich mapování, zobrazí chyba, přečtěte si následující část:

Nejlepší metody opravy chyb

Pokud opravujete více chyb, postupujte v seznamu nebo prohlížeči shora dolů. Závislé prvky se zobrazují pod prvky, na kterých závisí.

Když v návrhu vzniknou chyby, může se zobrazit:
  • – ikona stavu uzlu prohlížeče, která indikuje problém návrhu. V místní nabídce můžete vybrat možnost Obnovit (přejdete k nástroji Design Doctor) nebo Diagnostikovat (zobrazí se nástroj Analýza konfliktů vztahů).
  • na panelu nástrojů Rychlý přístup (QAT). Kliknutím na červený křížek spustíte nástroj Design Doctor. Další informace o nástroji Design Doctor naleznete dále v tomto tématu.
  • chybový dialog, který zobrazuje hierarchický seznam zobrazující cestu k chybě a červený křížek. Pomocí tohoto dialogu můžete spustit proces obnovení (Design Doctor) nebo chybu vyřešit bez asistence.

Položky, které se nachází v prohlížeči dokumentu, mění stavy ve chvílích, kdy na nich pracujete, nebo když se objeví problém. Zobrazí se ikona stavu, která vás upozorní na to, že nastala změna. Další informace o ikonách stavů a jejich použití naleznete v následující části:

Design Doctor

Nástroj Design Doctor sleduje chyby návrhu a poskytuje pokyny k obnovení. Cílem je umožnit detekovat problémy návrhu, které vznikají při práci, a poskytnout cestu k jejich opravě. Pokyny k práci s nástrojem Design Doctor naleznete v části Použití nástroje Design Doctor k opravě chyb vztahů.

Pokud se v modelu vyskytnou nevyřešené chyby, zobrazí se na panelu nástrojů Rychlý přístup nebo v dialogu zprávy červený křížek. Kliknutím na červený křížek otevřete nástroj Design Doctor, kde můžete zahájit proces obnovení.

Tip: Při opravách chyb návrhu používejte klávesové zkratky ke změně zobrazení v grafickém okně: klávesou F2 posunete pohled, F3 přiblížíte a F4 otočíte.

Okno nástroje Design Doctor můžete kdykoliv zavřít a v řešení problémů pokračovat bez asistence. Případně se můžete později vrátit a použít možnost Obnovit v místní nabídce uzlu prohlížeče.

Informace o tom, jak vypnout zobrazování chybových hlášení nástroje Design Doctor, naleznete v části Karta Výzvy – reference (Možnosti aplikace).

Výkresy

Další informace o chybách u výkresů naleznete v části:

Chyby při úpravách souborů RVT

Při úpravě „budoucího“ zjednodušeného souboru RVT mohou existovat možnosti a nastavení použité při vytváření zjednodušeného modelu, které v dané verzi aplikace Inventor neexistují. Zobrazí se zpráva s upozorněním: Tento model aplikace Revit byl vytvořen pomocí nepodporované hodnoty možnosti Struktura. Nejpravděpodobnějším vysvětlením je, že soubor byl vytvořen v budoucí (tečkové) verzi aplikace Inventor. Příkaz je zrušen.

Zpráva se může vyskytnout, pokud má nastavení Struktura neplatnou hodnotu. Příkaz je zrušen.

K vyřešení problému potřebujete kompatibilní verzi. Nainstalujte kompatibilní verzi aplikace Inventor a otevřete model.

Hlášení o chybách

Můžete odesílat zprávy o chybách přímo na Autodesk, když software neočekávaně ukončí funkci. Můžete určit, kdo obdrží upozornění, když dojde k vyřešení nahlášených chyb. Při hlášení chyb uveďte co nejvíce podrobností potřebných k vysvětlení pracovního postupu, během kterého došlo k ukončení softwaru.

Pokud je to možné, může být užitečné zkopírovat chybová hlášení do schránky. V aktivním dialogu můžete pomocí klávesové zkratky „Alt+Print Screen“ zachytit obrázek dialogu a umístit jej do schránky. Zachycený obrázek vložte do hlášení o chybě nebo jej připojte jako přílohu.

Chyby otevření souboru

Pokud se vyskytne problém související s otevřením souboru, začněte proces řešení potíží zde.

Chyby uložení souboru

Chyby uložení souboru se mohou objevit v případě, že se vyskytne problém se síťovou konektivitou, který aplikaci Inventor brání v připojení k serveru. V případě, že se vyskytnou chyby, zkontrolujte přístupnost síťového umístění. Může se to stát také v případě plného disku.

iLogic

Informace o tom, jak ignorovat chyby zaokrouhlení ve srovnáních, naleznete v části:

Chyby importovaných dat

Importovaná data mohou obsahovat chyby týkající se nastavení přesnosti exportu nebo jiných problémů modelování. Aplikace Inventor nabízí možnosti pro práci s těmito daty, pomocí kterých můžete problémy vyřešit. Existují dvě metody importu dat technologie AnyCAD. Každá metoda má určité výhody a používá se k určitým účelům. Informace o tom, jak chyby vyřešit, naleznete v následujících tématech:

Instalace

Na webových stránkách Autodesk Knowledge Network (AKN) naleznete témata, která se týkají řešení potíží s instalací.

Mold Design

Informace o významu značek chyb v nástroji Mold Design naleznete v částech:

Chyby součástí

Chyby návrhu se mohou někdy vyskytnout, pokud jsou provedené změny v konfliktu s jinými prvky. K chybě například dojde, když:
  • Zadaný poloměr zaoblení je větší než velikost přilehlé plochy.
  • Zaobluje se příliš mnoho hran najednou. Další informace o zaobleních naleznete v části Vytváření zaoblení hran.
  • Profil/směr vysunutí řezu neodebere materiál z tělesa nebo těles.
Další informace o modelování součástí naleznete mimo jiné v následujících částech:

Když se v dialogu zobrazí seznam chyb, zvýrazní se příslušná selhání v návrhu červeným podtrženým textem. Pokud v seznamu vyberete hlášení chyby návrhu, v grafickém okně se zvýrazní místo této chyby.

Vzhledem k tomu, že se můžete rozhodnout chyby přijmout a pokračovat, poskytuje aplikace Inventor také nástroje Design Doctor a Sketch Doctor, které vám pomohou nalézt chyby návrhu v součástech, náčrtech, výkresech a sestavách.

Soubory projektu

Pokud jste se soubory projektu aplikace Inventor nikdy nepracovali, důrazně doporučujeme, abyste si před zahájením práce na návrhu prošli následující informace. Viz část Soubory projektu.

Viz

Návrat zpět v historii

V modelech součástí lze pomocí možnosti vrácení historie zpět určit, kde mohlo dojít k chybě. Vrácení historie zpět:

  1. Proveďte jeden z následujících úkonů:
    • Najděte značku Konec součásti (End of Part, EOP) nebo Konec prvku (End of Feature, EOF) v dolní části prohlížeče a jejím přetažením nahoru vraťte model zpět.
    • Chcete-li přesunout značku EOP na prvek, klikněte pravým tlačítkem na daný prvek v prohlížeči a vyberte položku Přesunout značku EOP.

    Tím dočasně odstraníte prvek pod značkou EOP z modelu. To může být užitečné, protože problémy s modelem řešíte postupným přesouváním značky od jednoho prvku k druhému, dokud neobjevíte chybný prvek. Poté analyzujete příčinu chyby.

  2. Chcete-li model aktualizovat, přetáhněte značku zpět do dolní části prohlížeče nebo klikněte pravým tlačítkem na značku EOP a vyberte položku Přesunout EOP na konec.

Pokud se během procesu vyskytne chyba, zobrazí se okno se seznamem chyb. K chybě došlo proto, že změna ovlivnila prvek nebo jednu z jeho referencí a přestavění se nepodařilo vyřešit. Rozbalením jednotlivých úrovní ve zprávě můžete odhalit hlavní příčinu selhání.

Pokud není zřejmé, proč k chybě došlo, přesuňte značku EOP zpět do bodu, kde byla provedena změna. Poté značku postupně přesunujte dolů po jednotlivých uzlech v prohlížeči, dokud se chyba nezobrazí. Pak určete příčinu chyby.

Trasované systémy

Další informace o chybách v trasovaných systémech naleznete v částech:

Plech

Chyby rozvinu se mohou vyskytnout během úpravy a aktualizace modelu. V dialogu jsou vyznačeny veškeré chybové stavy, které v rozvinu existují. Zobrazené chyby můžete přijmout a pokračovat v práci, ale upozornění na chyby budou zachována, dokud nebudou eliminovány chybné podmínky.

Protínající se prvky (například prvky příruby, které zasahují do rozvinu) mohou bránit v rozvinu modelu. V dialogu jsou vyznačeny protínající se prvky. V tomto dialogu lze kliknout na tlačítka Upravit nebo Storno nebo lze kliknutím na tlačítko Přijmout chyby protínajících se prvků přijmout. Stisknete-li tlačítko Přijmout, vytvoří se rozvin s protínajícími se prvky. Po vytvoření dalšího prvku ve složeném modelu se zobrazí dialog. Ten zůstane zobrazený, dokud budete upravovat prvky, které se v rozvinutém stavu protínají.

  • Další informace o návrhu plechů naleznete v části Rozviny plechů.
Razníky
  • Práce s razníky plechu – pokud se pokusíte uložit iPrvek razníku plechu, který neobsahuje žádné středové značky, zobrazí se chybové hlášení navrhující úpravu náčrtu za účelem přidání středových značek.

Sketch Doctor

Náčrty jsou základní složkou konstrukčních prvků modelu. Chcete-li v náčrtu vyhledat chybu, je třeba znát vztahy mezi všemi prvky geometrie náčrtu. Také je důležité vědět, jak chcete použít náčrt k vytvoření následných prvků modelu.

Nástroj Sketch Doctor, který je součástí nástroje Design Doctor, vám pomůže najít překrývající se křivky, nadbytečné body, chybějící vazby totožnosti, samoprotínání a otevřené smyčky. V případech, kdy se jedná o nesprávné úhly či rozměry, je třeba záležitost prozkoumat hlouběji.

Rozměrové vazby náčrtu vám umožňují používat vzorce, které obsahují parametry. Pokud se vyskytnou chyby v syntaxi parametrů, bude mít text v poli úprav červenou barvu. Chybu opravte a pokračujte.

Použití nástroje Sketch Doctor:
  1. Upravte náčrt v místě, kde se vyskytuje chyba.
  2. V prohlížeči klikněte pravým tlačítkem myši na uzel náčrtu a vyberte možnost Sketch Doctor.
  3. V dialogu Sketch Doctor klikněte na možnost Diagnostikovat náčrt.
  4. Určete, které testy chcete u náčrtu použít, a kliknutím na tlačítko OK spusťte diagnostiku.
  5. Nalezené chyby se zobrazí v nástroji Sketch Doctor a zvýrazní v zobrazení. Pokud se vyskytne více než jedna chyba, můžete každou z nich vybrat v dialogu a podívat se na odpovídající oblast, která se zvýrazní v zobrazení.
  6. Kliknutím na tlačítko Další zobrazíte další krok k vyřešení chyby.

Pokud náčrt obsahuje importovanou geometrii, která byla vytvořena jiným konstruktérem, může být rozpoznání chyb návrhu velmi náročné. Některé obvyklé problémy:

Nástroj Sketch Doctor, který je součástí nástroje Design Doctor, vám pomůže najít problémy s překrývajícími se křivkami, nadbytečnými body, chybějícími vazbami totožnosti, samoprotínáním a otevřenými smyčkami. V případech, kdy se jedná o nesprávné úhly či rozměry, je třeba záležitost prozkoumat hlouběji. Rozměrové vazby náčrtu vám umožňují používat vzorce, které obsahují parametry. Pokud se vyskytnou chyby v syntaxi parametrů, bude mít text v poli úprav červenou barvu. Chybu opravte a pokračujte.

Náčrty a kóty náčrtů

Informace o chybách týkajících se křivek výrazů náčrtů naleznete v částech:

Přesnost kót náčrtu

Pokud u kót náčrtu používáte vzorce, setkali jste se možná s výsledkem, kdy měla kóta velmi malou hodnotu, která v zaokrouhlené hodnotě zobrazené v poli úprav nebyla viditelná. Kóta s hodnotou 0,37500004 in (případně 9,52500004 mm) se vám například v zobrazení může zobrazit jako 0,375 (případně 9,525). Na stavovém řádku klikněte na seznam Hodnota kóty a vyberte možnost Přesná hodnota . Upravte kóty, které nevyhovují vašim záměrům.

Hodnota odsazení neodpovídá tomu, co jste zadali

Při vytváření odsazení jste zadali určitou hodnotu, výsledek je však nepřesný. Zkontrolujte, zda není zapnuta možnost Přichytit k rastru. Pokud je zapnuta, vypněte ji. Možnost Přichytit k rastru pravděpodobně způsobuje nepřesný výsledek, protože vynucuje použití blízkého bodu rastru.

Řízené (referenční) kóty

Když je náčrt plně zavazbený, je veškerá geometrie plně definována. Pokud se pokusíte přidat další kóty, budou přidány jako řízené kóty a uzavřeny v závorkách. Řízenou kótu můžete změnit na standardní nebo řídící kótu. Pokud to uděláte, aniž byste odebrali další konfliktní kóty nebo vazby, zobrazí se chybová zpráva. Zprávu potvrďte a proveďte změny, které jsou potřeba k vyřešení konfliktů. Některé změny, které může být nutné provést:
  • Změňte jinou kótu na řízenou kótu.
  • Odeberte nebo uvolněte geometrické vazby. Odebráním kolmé vazby například umožníte změnu úhlu čáry, která je kolmo k jiné čáře, vzhledem k dané čáře.

Plánovač úloh